תאורת גן

האור הוא המעצב את המראה הנתפס בעינינו – כאשר מידה גבוהה של עוצמת תאורה תעניק לנו יכולת טובה יותר לתפוס את האובייקטים שסביבנו אך תשפיע על תחושת הרוגע שלנו, ואילו עוצמה נמוכה של אור תתאים יותר למקומות שאינם מצריכים ראייה טובה (כגון כבישים), ומתאפיינת בדרך כלל באסתטיות או קו עיצוב ייחודי.

המבקשים להאיר את הבית הפרטי ואת הגינה באמצעות גופים של תאורת גן יגלו עושר עצום בדגמים ובסוגים, בעוצמות התאורה שאף ניתנות לכיוונון בדרך כלל, באיכויות שונות ובסגנונות ייחודיים אותם ניתן להתאים, על פי הצורך – לקו העיצוב הכללי של הגינה והבית הספציפי.

אין ספק כי התאמה נכונה של תאורת גן יכולה להפוך את הגינה הפרטית שלכם לגן עדן קטן נסתר מן העולם, מאחר והשפעתו של האור על מה שעינינו רואות מתווה את הרושם הכללי שיישאר בדמיוננו, בין אם נזכור את הגינה כפסטורלית ורגועה, לקוחה מן האגדות וקסומה, מינימליסטית או מודרנית, ועוד.
כמו כן – התאמה של תאורת גן למפרט הטכני של עיצוב הגינה הינה מלאכה השמורה לאדריכלי נוף מקצועיים בלבד, המכירים את אורכי הגל השונים שלכל אחד מסוגי התאורה הקיימים, את השפעתה של תאורה זו או אחרת על האווירה הנוצרת בגן, את הצורה הרצויה של גוף התאורה הספציפי והתאמתו לסגנון הגינה הכללי, ועוד פרטים נוספים השמורים לבעלי המקצוע המכירים את התורה השלמה עד לפרטים הקטנים שלה.

ייצור של גופי תאורה המיועדים לתאורת גן הינו עניין של ניסיון הנרכש לאורך זמן רב, תוך הכרת התחום על בוריו ושילוב של אנשי מקצוע מכל התחומים הרלוונטיים – ביניהם מומחים לחשמל ולתאורה, הנדסה ותכנון סביבה, הכרת התשתיות העירוניות ועוד.

במהלך השנים האחרונות הפך עיצוב הגינה הפרטית שלנו, בין אם מדובר בבית פרטי או אפילו בדירת גן, לבעל חשיבות מכרעת ביצירת מקום נוסף לאירוח, לבילוי בחיק המשפחה ולחלק בלתי נפרד מהחשיבה העיצובית של כל בית ודירה. תאורת גן היא לא רק פריט עיצובי שמשתלב בחלל מחוץ לבית אלא יש לה בראש ובראשונה ערך פונקציונלי. לכן, בחירה נכונה של תאורת גן היא בחירה שמשלבת בין עיצוב מנצח ומתקדם – בדרך כלל תוך שילוב של כמה סוגי תאורה לצד חשיבה מראש על כל השימושים השונים של החלל.
חשוב לזכור למשל שחלל של גינה צריך להיות מתאים גם לאירוח וישיבה בשעות הערב המוקדמות, כאשר עדיין יש תאורה טבעית ולכן צריך להיעזר רק בתאורה מינימלית וגם לאירוח בשעות הערב המאוחרות יותר – אז יש צורך בבחירה של תאורת גן חזקה יותר. השילוב הנכון בין כל סוגי התאורה והמחשבה על שעות היום השונות, השימושים של כל בני המשפחה בגינה (למשל לצורך ספורט, לטיפוס על עצים או לברביקיו) ייסייעו לנו לבחור את המוצרים הנכונים.
גם לאיכות התאורה יש תפקיד. היום מציעות חברות עיצוב שלא מתמחות רק בתחום התאורה מוצרי תאורת גן שונים ומשונים. חשוב תמיד לוודא שתאורת הגן שאנחנו בוחרים היא איכותית ובעלת תו תקן מתאים. ייעוץ נכון של אדריכלי נוף או מומחים לתאורה יוכל למנוע הוצאה כספית מיותרת על מוצרים שלא יוכלו להחזיק מעמד בתנאי השטח ולא ישמשו אותנו לאורך שנים ארוכות.

לסיכום:
• חשבו תמיד על השימושים השונים של הגינה לפני שאתם בוחרים תאורה.
• קחו בחשבון את שעות היום השונות בהן אתם נמצאים בגינה וזקוקים לתאורה
• בחרו תאורת גן איכותית שתוכל לשמש אתכם במשך שנים
• היוועצו במומחים לתכנון גינות או מומחי תאורה לפני שאתם רוכשים תאורת גן כלשהי.
חברת בן חור תאורה מתגאה בשנים של היכרות מעמיקה עם התחומים השונים ואספקת מוצרים בעלי סטנדרטים מהגבוהים ביותר.